Marcin Klimas marcin klimas

Piszę o wszystkim, co jest związane z Apple. Pierwsze kroki w świecie spod znaku nadgryzionego jabłka stawiałem kilka lat temu na portalu MyApple.

News Blog

W zeszłym roku Apple ogłosiło, że wraz z premierą systemu iOS 6 zniknie z niego natywna aplikacja YouTube. Google postanowiło opracować własną aplikację, która zawierałaby reklamy, w przeciwieństwie do tej, która była obecna od pierwszej wersji mobilnego systemu Apple. Okazuje się, że był to bardzo dobry krok ze strony firmy z Mountain View.

Firma BMW ogłosiła w tym tygodniu, że modele samochodów sprzedawane w 2014 r. wyposażone w interfejs iDrive 4.2, będą zawierać moduł do bezwzrokowej obsługi przy użyciu Siri.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o premierze nowej wersji SimCity na Maca. Zgodnie z najnowszymi informacjami w tej sprawie, wersja przeznaczona na komputery Apple zaliczy ponad dwumiesięczną obsuwę.

Podczas konferencji odbywającej się w Derry w Irlandii Północnej, Steve Wozniak wypowiedział się na temat polityki fiskalnej Apple. Współzałożyciel Apple uważa, że fala krytyki, jaka w tym kontekście ostatnio spadła na amerykańską firmę, jest mocno przesadzona, jednak wyjaśnienie całej kwestii jest skomplikowane.

Sprzedaż komputerów Mac na amerykańskim rynku w ostatnich miesiącach nieco wyhamowała. Powodem takiego stanu rzeczy były problemy z produkcją najnowszej generacji iMaców. Apple powoli jednak przezwycięża te problemy, dlatego wyniki sprzedaży poprawiają się.

John Sculley zajmował stanowisko dyrektora generalnego Apple w latach 1983-1993. Zasłynął głównie z tego, że doprowadził do odejścia Steve'a Jobsa z firmy w 1985 r. W jednym z ostatnich wywiadów, którego udzielił Huffington Post, Sculley powiedział, że wkrótce spodziewa się nadejścia kolejnego przełomowego produktu Apple.

Prezentacja smartfona Samsung Galaxy S4 już za nami. Można po niej odnieść wrażanie, że południowokoreański koncern idzie śladami Apple, gdyż telefon ten w znacznym stopniu przypomina poprzednią generację, jednak wprowadza wiele nowości w samym systemie operacyjnym - podobnie postępuje Apple przy okazji premier kolejnych modeli z literą "S" w nazwie.

Apple wydało dziś aktualizację systemu operacyjnego OS X Mountain Lion, do wersji 10.8.3. Uaktualnienie przynosi szereg usprawnień, w tym możliwość realizowania bonów iTunes w Mac App Store, przy użyciu wbudowanego aparatu Maca.

Japońska twórczyni mangi Mari Yamazaki będzie autorką komiksu poświęconego życiu Steve'a Jobsa. Będzie on oparty na bestsellerowej biografii legendarnego dyrektora generalnego Apple, autorstwa Waltera Isaacsona.

Rene Ritchie to redaktor naczelny portalu iMore. W ostatnim czasie wsławił się on bardzo trafnymi przewidywaniami dot. przyszłych produktów Apple - niezwykle trafnie przewidział on m.in. zastosowanie złącza Lighting oraz daty prezentacji iPada mini i iPhone'a 5.

Z zewnątrz, iPhone 5S nie będzie prawdopodobnie zbytnio różnić się od iPhone'a 5. Nie oznacza to jednak tego, że nie zobaczymy w nim kilku nowych rozwiązań. Do takich wniosków doszli przynajmniej dziennikarze jednego z chińskich dzienników.